štvrtok 23. marca 2023

Bude Jarná Nitra 2023...

 ...súťaž historických modelov 1.súťaž sezóny.

Preložené na 22.04.2023, z dôvodu nepriaznivej predpovede počasia.


NOVÉ: Predpoveď  počasia sa menila z hodiny na hodinu ,  všetko vyzeralo, že to bude letové tak na doraz. ALE stalo sa: Preložené.... z dôvodom nepriaznivého počasia.  Bolo by to trápenie vo vetre a pocitovej zime!

  • "Veď sa dalo". Pochybovačom zmením uhol pohľadu .Dva dni pred súťažou som strávil na  letisku, chystal  sa: Ladil  som model na kameru on board, lietal vo vetre na nové/silné baterky... večer zmeral/nabil baterky na nesúťažnú Cometu
  • Dokonca  piatok/pred súťažou, cez obed bolo 19 C/oblačno. RESkár Paľo zorganizoval prvý tréning v sezóne,   ALE poobede končíme na  pocitovú zimu/ja v zimnej vetrovke, Paľo na ľahko...večer sa výrazne ochladilo.
  • V deň súťaže u nás celý deň mrholilo, fúkal nárazový,  studený východný vietor, osobne by som ani necestoval a určte nelietal !
  • Dopisujem  príspevok v pondelok, nasunula sa studená fronta, dokonca nočné teploty klesajú  v mojich končinách pod nulu...poprchá/sneží, fúka nepríjemný severák, ani psa by som nevyhnal na letisko.-)

Bolo to správne rozhodnutie. Už som písal do mejlu organizátorom: Modelárstvo máme ako hobby, ktoré nám má robiť radosť, aj keď súťažíme, nemá to byť trápenie za každú cenu ! 

Pôvodný  príspevok zo začiatku mesiaca, ako som sa tešil.


Rovnaké pocity  z očakávania prvej súťaže historikov, ako autor príspevku na stránke SAM 119 ,som zažíval aj ja. Prežívam pocit radosti, že sa konečne, po polroku, môžeme stretnúť, polietať, porozprávať o svojich modeloch... Pre mňa  má Nitra "genius loci". Pod hradom som študoval, získal doživotných kamarátov a zažil prvé ozajstné súťaže. Vždy sa sem rád vraciam, na súťaž sa teším.

Žiadne komentáre: