štvrtok 14. júla 2016

Lago di Garda...
...dovolenka tak trochu aj modelárska.  Zatiaľ bicyklujem,"kúpem"relaxujem okolo nádherného jazera . Mám so sebou model, takže plánujem aj lietať. Počasie ideálne na  vysoko horskú turistiku a bicykel,  modelárske lietanie  sa odkladá...
Viem o tom fantastickom mieste na našej Zemeguli už pár rokov, keď môj syn tu strávil  jedno leto "bajkovaním" v Dolomitoch. Okrem toho pár kilometrov nad jazerom sídlia RETROPLANISTI,  ku ktorím plánujem inšpekciu.
PEL MEL už po návrate domov.
 Paraglajdi tu majú svoj raj, Maďar zo začiatku videa spadol, prežil....

Pláže majú rôznych návštevníkov....


 NOVÉ:Pel Mel o lietaní čo som za dve hodiny nad jazerom odpozoroval:
  • Ohromné prevýšenie  a fantastické scenérie lákajú letcov na svahu hazardovať...
  • V zdanlivo ideálnom počasí sme sa vybrali na Monte Baldo, že zídeme pešo o -1700m omyl, prudká zmena počasia nás vrátila do reality tak vysedávame na svahu a pozorujem paraglajdistov...
  • Vietor hore fúkal ináč  (opačne) ako dolu pri jazere.  
  • Česi  si polietali aj nad jazerom, štartovali s protivetrom na opačnú stranu sa vracali  nad jazero v bezpečnej výške...
  • Maďari za každú cenu chceli nad jazero. dlho diskutovali (rozumiem maďarčine), napriek varovaniu skočil, v prvej otočke dolu vetrom sa mu padák "vylial" spadol asi z 30 metrov na šikmí svah, prežil odchádzal s podporou dvoch kamarátov... (nefotografoval som)
  • Profesionáli s pasažiermi po hodine vyčkávania balia ,  na videu Maďar odchádza na hranu  svahu kde štartuje!!!
  • Zistil som: Lietanie s modelom na hlavnom hrebeni bude bez problémov , kabínka na kopec vozí rôznych čudákov,  za padáky, bicykle, (ruksak s modelom?) platia  + riadne cestovné 17 EUR.


2 komentáre:

laco vasek povedal(a)...

Vojto, nie dolu vetrom, ale proti. Ibaze na blbom kopci a v rotore za lesom

Vojto Stupák povedal(a)...

...aha ďakujem za upresnenie, podľa tieňa od modelu som predpokladal, že kopec je v závetrí.
Viem že každý svah nosí ináč, obdivujem pilotov, čo si dovolia letieť na neznámom kopci bez doprovodu domácich lietačov.
Krížna a Pekelník je o niečom inom, tam to pri normálnych podmienkach nosí furt a bez problémov. S mojim kamarátom Jarkom máme "dohodnutého Pekelníka",vyzerá to na august na letnú termiku...ozvem sa SMS kou.
Vojto